12 marca w naszej szkole odbyło się wyjątkowe wydarzenie z okazji Dnia Kobiet pod hasłem “Boginie na Olimpie”. Tego dnia szkolna sala gimnastyczna zamieniła się w mityczny Olimp a nasi uczniowie wcielili się w rolę greckich bogów i bogiń tworząc niezwykłą pełną radości atmosferę. Piękne stroje oraz zaangażowanie młodych aktorów sprawiły, że mogliśmy podziwiać ich niezwykłą grę aktorską- wszyscy spisali się na medal! W programie nie zabrakło śpiewu, zabawy, uczty, warsztatów plastycznych oraz greckich igrzysk olimpijskich. Jedną z atrakcji była również wyrocznia z Delft, która zdradzała paniom ich przyszłość. Na zakończenie była fotobudka 3 D w której można było zrobić pamiątkowe zdjęcia z tego niezwykłego dnia. 



Rozpoczęliśmy dziś nowy cykl spotkań, podczas których będziemy systematycznie ćwiczyć umiejętności samoobsługowe i społeczne naszych uczniów. Bo samodzielność, jak każda umiejętność, wymaga treningu – krok po kroku, w praktyce i w realnych sytuacjach.
Co tydzień będziemy realizować kolejne zadania, rozwijając umiejętności niezbędne w codziennym życiu. Przed nami jeszcze wiele wyzwań i nowych doświadczeń. Bo samodzielność to nie cel – to droga, którą wspólnie pokonujemy 

Koło Wolontaryjne Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego zorganizowało wyjątkową kawiarenkę charytatywną z okazji ostatków. Celem wydarzenia była zbiórka środków na rzecz Kamila.
Podczas spotkania nie zabrakło domowych, pysznych ciast przygotowanych przez uczniów, rodziców i nauczycieli. Słodki poczęstunek cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a wspólnej zabawie towarzyszyła dyskoteka z konkursami i oraz poczta walentynkowa. Radość, integracja i otwarte serca uczestników stworzyły niezwykłą atmosferę tego dnia.
Dzięki ogromnemu zaangażowaniu całej społeczności udało się zebrać 


3174 złote.




Z całego serca dziękujemy wszystkim darczyńcom, osobom zaangażowanym w organizację wydarzenia oraz całej społeczności szkolnej za okazane wsparcie i życzliwość.
Szczególne podziękowania kierujemy do Bank Spółdzielczy oddział Maków Podhalański za wsparcie i okazane serce. Razem pokazaliśmy, że pomaganie ma wielką moc.


Dzień Bezpiecznego Internetu w naszej szkole 

W czwartek, tuż przed feriami zimowymi, w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Był to dzień pełen rozmów, refleksji i twórczych działań związanych z bezpiecznym i odpowiedzialnym korzystaniem z Internetu oraz urządzeń cyfrowych.
We wszystkich klasach odbyły się zajęcia przygotowane na podstawie materiałów udostępnionych przez Zespół TIK. Uczniowie wysłuchali bajki terapeutycznej „Zagubiona w Telefonolandii”, pracowali z kolorowankami oraz obejrzeli prezentację multimedialną „Higiena cyfrowa”. Wszystkie materiały były wyświetlane na tablicy multimedialnej, co dodatkowo uatrakcyjniło zajęcia.
Podczas zajęć dzieci poznały także „klucze uważności”, nawiązujące do treści opowiadania. Uczniowie dowiedzieli się, jak ważna jest ochrona prywatności i niepodawanie swoich danych osobowych w sieci, robienie przerw od urządzeń cyfrowych, a także dobroć i życzliwość wobec innych – również w komentarzach i podczas komunikacji online.
Dodatkowo uczniowie wraz z wychowawcami wspólnie kolorowali kolorowanki XXL, z których powstał jeden duży plakat promujący zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.
Wszystkie zadania zostały wykonane wzorowo, a uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem. Poruszane tematy były szczególnie ważne przed nadchodzącymi feriami – mamy nadzieję, że przekazane wskazówki na długo pozostaną w pamięci uczniów i będą im towarzyszyć podczas codziennego korzystania z różnych urządzeń cyfrowych.
Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie w realizację tego ważnego dnia
Zespół TIK
Karnawału czas... To była impreza pełna energii, integracji i dobrej zabawy – prawdziwy Dziki Zachód w karnawałowym wydaniu! Radosna atmosfera, mnóstwo śmiechu i świetna muzyka którą dawkował nam DJ Prime ( polecamy !) sprawiły, że parkiet ani na chwilę nie był pusty. Nasza zabawa przeniosła uczestników prosto na rozgrzaną słońcem prerię Dzikiego Zachodu. Już od progu można było poczuć wyjątkowy klimat – sala udekorowana była kaktusami, drewnianymi beczkami, plakatami „Wanted” oraz elementami saloonu, które stworzyły prawdziwie westernową scenerię. Na parkiecie pojawili się kowboje, szeryfowie, rewolwerowcy, Indianie oraz eleganckie damy rodem z westernowych filmów. Nie zabrakło również konkursów i zabaw tematycznych. To był bardzo udany i ,,smaczny„ dzień dzięki wypiekom dostarczonym przez nasze mamy oraz pysznej pizzy z Pizzerii Palermo.




